Vajinoplasti Nedir? Nasıl ve Neden Yapılır?

0
Vajinoplasti Nedir?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte vajinoplasti nedir, nasıl ve neden yapılır sorusuna yanıt vermek istiyoruz. Bildiğimiz gibi kadınlarda cinsel yaşantı içerisinde birçok farklı sıkıntı kendisini gösterebilir. Genital bölgede meydana gelen sıkıntılar özellikle günümüz tıbbi teknolojileri konusunda da birçok farklı avantajı sizlere sunma yolunda adımlar attı.

Vajinoplasti, genital estetik operasyonları konusunda günümüzün en çok bilinen ve en çok ilgi gören uygulamalarından birisidir. Birçok kişinin de bu anlamda bilgi sahibi olmadığından dolayı şimdi sizleri bilgilendirme yolunda adımlar atacağız.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti, çeşitli nedenler ile yapısı bozulan ve hissizleşen genital bölgenin cerrahi operasyon aracılığı ile daraltılması operasyonudur.

Öncelikli olarak vajinal bölgede meydana gelen hissizleşme, yapı bozulmaları nedeni ile ön plana çıkar. Özellikle sürekli cinsel ilişkiye girmek, zaman içerisinde yapısal bozulmaları ciddi anlamda tetikler ve hal böyle olunca da ortaya ciddi manada sıkıntılar çıkabilir. Cinsel ilişkiden haz almak isteyen kadınlar, özellikle bu dönemde çok ciddi anlamda sıkıntı yaşar. Genital estetik imkanları sayesinde artık çok daha ideal seçenekler sizlere sunuluyor.

vajinoplasti-ameliyati Vajinoplasti Nedir? Nasıl ve Neden Yapılır?

Vajinoplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

Yukarıda da buna kısa ve öz bir şekilde değinmiştik ancak yine kısa ve öz bir şekilde değinelim. Bu operasyonun esas amacı, yapısı bozulmuş ve artık haz duyularını da yitirmiş olan kadınların genital bölgesi için bir düzenleme ve toplama operasyonudur.

Vajinoplasti, estetik cerrahi sınıfı içerisinde değerlendirilen bir operasyondur. Dolayısı ile estetik uzmanları tarafından yapılır. Operasyon ile alakalı olarak da insanların birçok farklı merak ettiği unsurlar var. Hemen bu anlamda merak edilen sorulara kısa ve öz bir şekilde yanıt verme amacı içerisindeyiz.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak vajinoplasti öncesinde estetik uzmanı tarafından genital bölgenin genel durumu enine boyuna analiz edilir. Birçok farklı nedenle genişleyebilen vajina, hangi teknik ile daha sağlıklı bir şekilde kapatılabilir? Bunu bir örnek ile nitelendirebiliriz. Obezite sorunu olan bir kişinin hızlıca kilo vermesi akabinde o fazla et, sarkma yapar ve vücuda rahatsızlık verir. Dolayısı ile estetik operasyon ile bir sıkılaşma ve et alma operasyonu yapılır.

Vajinoplasti operasyonu da aynen bu şekilde kendisini gösterir. Genital bölge içerisinde sarkma ve ciddi anlamda esneme yapmış olan doku parçası belirlenir ve tespit edilir. Akabinde cerrahi operasyon hazırlıklarının ardından bu doku, kesi yöntemi ile bulunduğu bölgeden alınır.

Akabinde o bölgede enine dikişler atmak sureti ile daralma gösterecek şekilde kapanma sağlanır ve vajinoplasti işlemi gerçekleştirilmiş olur. Operasyon sonrasında uzmanlar belli bir süre bu bölgeyi kontrol altında tutar ve cinsel ilişki yasaktır. Sonrasında ise herhangi bir sorun olmaksızın yeni yapıya sahip vajinal bölgenizin sizlere sunacağı avantajları da enine boyuna değerlendirme şansına da sahip olabileceğiniz kesinlikle unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Su Orucu Nedir? Avantajları Nelerdir? Zayıflatır Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz