Sağlıklı Kilo Almak için Beslenme Önerileri

0
Sağlıklı Kilo Almak

Bugün ki makalemizde önem arz eden sağlıklı kilo almak için beslenme önerileri konusunda birkaç öneri sunacak ve fikir edinme yoluna gideceğiz. Günümüzde kilolu olup da zayıflamak isteyen insanların olduğunu biliyoruz ve tüm siteler bu konu üzerine çeşitli noktalarda içerikler üreterek insanları bilgilendirme yoluna gider. Ancak kimse kilo almak isteyenler ile ilgilenmez.

Bazı insanların vücudu, ne yaparlarsa yapsınlar kilo alma konusunda ciddi manada sıkıntı yaşar. Bunun için ekstra besin takviyeleri kullanılır. Ancak sağlıklı bir beslenme programı ile birlikte hızlı kilo almak çok mümkün hale de gelebilir. Dolayısı ile bu makalemizde de sizlere elimizden geldiğince bilgiler sunacağız.

Yazı İçeriği

Kefir

Süt ve süt ürünlerinin insan hayatı için önemi herkesin malumu. Kilo alma noktasında da ciddi olarak dikkat çekici etkileri mevcut. Güne 1 su bardağı veya 1 çay bardağı kadar sade kefir ile başlayın. Uyanır uyanmaz bunu alışkanlık haline getirin.

kefir Sağlıklı Kilo Almak için Beslenme Önerileri

Kahvaltı Öğünü Atlanmamalı

Her doktor söyler ki bir gün içerisinde asla atlanmaması gereken öğün kahvaltı öğünüdür. Günün ilk öğünüdür ve insan vücuduna en hızlı etkiyi gösteren öğün olarak dikkat çeker. Sabahları da insan vücudu genellikle en iştahsız dönemini geçirir. Bu dönemde dolu dolu bir öğün yapmak zorunda olmasanız da yumurta ve yanında 1 küçük muz, 1-2 dilim peynir, 1-2 adet grisini gibi alternatifler de sağlıklı bir kahvaltı yerine geçecektir.

kahvalti Sağlıklı Kilo Almak için Beslenme Önerileri

Günlük Protein Takviyesi Çok Önemli

Protein, her türlü diyet ya da beslenme programı içerisinde insan vücudunun en çok önemsediği konulardan birisidir. 45 kilo dolaylarında gelen bir insanın günlük tüketmesi gereken protein miktarı 65 grama denk olarak yorumlanır. Hayvansal gıdalar protein açısından zengin olan gıdalardır. (60 gr protein: 1 yumurta + 2 dilim (60 gr peynir) + 1 su bardağı kefir + 1 kâse yoğurt (300 ml) + 150 gr et veya tavuk veya balık olarak hesaplanabilir)

protein-takviyesi Sağlıklı Kilo Almak için Beslenme Önerileri

Saf Şeker İçermeyen Tatlıları Sınırlı Olarak Tüketin

Şeker tüketimi, aşırıya kaçıldığı zaman ciddi sıkıntıları beraberinde getiren seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çeker. Bal, reçel ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı imkan değerlendirilebilir. Günde 1 yemek kaşığı bal, reçel veya pekmezden fazlasını tüketmeyin. Saf şeker içeren her türlü tatlıdan da uzak durun.

tatli-tuketimi Sağlıklı Kilo Almak için Beslenme Önerileri

Günlük En Az 10 Bardak Su Tüketimi

Su, hayatımızın her noktasında son derece dikkat etmemiz gereken ve özen ile üzerinde durmamız gereken seçeneklerin başında gelir. Hal böyle olunca da kilo alma noktasında da ideal imkanları değerlendirmemiz gerekiyor. Günde 8-10 su bardağı su tüketin. Bu suyu öğünlerle birlikte değil öğün aralarında tüketmeyi tercih edin. Sağlıklı kilo almak için ideal olacaktır.

su-tüketimi Sağlıklı Kilo Almak için Beslenme Önerileri

Bir önceki yazımız olan Diyetisyene Gitmenin Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz