Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi 2020

0
Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi 2020

Bu makalemizde özellikle kadınların çok araştırdığı kilo verdiren yiyecekler listesi 2020 seçenekleri üzerinde uzman önerilerine bakacağız. Diyet yapmadan kilo vermek, tüm insanların en çok üzerinde durduğu konular arasında kendisini gösteriyor. Tabi ki böyle bir durum mümkün. Doğru besinleri tüketerek vücudunuzun tamamen sağlıklı biçimde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye genelinde özellikle kolay diyet listeleri çok fazla araştırılıyor. Biz, özellikle sağlıklı beslenme ve yaşam sırları üzerine sizleri bilgilendirmek üzerine hareket ediyoruz. Hızlı ve sağlıklı kilo vermek herkes için en ideal seçeneklerden birisi.

Yazı İçeriği

Kilo Verdiren Yiyecekler Nelerdir?

Çok geniş bir listeden söz etmek yerine özellikle uygun fiyatlı ve günlük tüketimi muhtemel seçenekler üzerinde durduk. Hızlı kilo vermek için öncelikle sinidirim sistemi ve metabolizmik faaliyetleri düzene sokmamız gerekiyor. Bu noktada günlük tüketmeniz gereken birkaç kalem besin söz konusu.

Aşağıda sizlere sunacağımız besinlerin tamamı, beslenme uzmanlarında önerilen ve kilo verdiren besin grupları arasındadır. Yani güven içerisinde tüketebilirsiniz.

1-) Yumurtanın Beyaz Kısmı

Yumurta beyazı, insan vücudu için son derece faydalı bileşenlerin başında geliyor demek yanlış olmaz. Metabolizma faaliyetlerinizi doğrudan harekete geçiren yumurta beyazı, aminoasitler bakımından da çok zengindir. Özellikle sabah kahvaltınızda tuzsuz ancak hafif baharatlar ile zenginleştirilmiş yumurta beyazı ile omlet çok ideal biz seçenek olabilir. 3 adet yumurta beyazı ile omlet, günlük en azından 1 öğünde mutlaka denenmeli.

zayiflatan-yiyecekler-yumurta-beyazi Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi 2020

2-) Yağından Arındırılmış Kırmızı Et

İkinci seçeneğimiz ise kırmızı et. Ancak tamamen yağsız ve doğal et tüketmeniz bu anlamda önemlidir. Protein ihtiyacı, kilo verme aşamasında vücudun ihtiyacı olan besin türlerinden birisidir. Gün içerisinde 3 ya da 4 porsiyonluk kırmızı et tüketimi, demir eksikliği konusunu çözer. Vücudun hızlı kilo verimi için hazırlanmasına ve metabolizmanın kendisini toplamasına yardımcı olur. Etin tam yağsız olmasına dikkat edin. Ve özellikle pişirirken yağsız tavada pişirme yapın. Kendi suyunu bırakan et her zaman daha sağlıklı olur.

zayiflatan-yiyecekler-kirmizi-et Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi 2020

3-) Su Tüketimi

İnsan vücudunun en büyük ihtiyaçlarından birisi de su olarak bilinir. Uzmanlar da çıktıkları tüm televizyon programlarında bunu dillendirme yoluna gider. Vücudumuz birçok farklı şekilde gün içerisinde su kaybeder. Kaybedilen bu suyun her anlamda telafi edilmesi gerektiğini unutmayın.

Günlük en az 3 litre su tüketimi tüm uzmanlar tarafından önerilir. Su, sindirim sistemini de ciddi anlamda rahatlatır. Kilo verme aşamalarını daha hızlı hale getirmek için su tüketin. Üstelik bunu daha sağlıklı hale getirmek için özellikle LİMONLU SU TÜKETİMİ yapmak çok daha faydalı olacaktır. Özellikle vücudunuz enerji kazansın diye suyu soğuk şekilde de dikkatli olarak tüketebilirsiniz.

zayiflatan-yiyecekler-su Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi 2020

4-) Kırmızı Biber

Birçok kişi bilir ki acı olan tüm biberler, genel itibari ile yağ yakımına yardımcı olan besinlerdir. Kırmızı biber, bilhassa vücudun genelini olumlu yönde etkiler ve yağ yakımını kolaylaştırır. Yemeklerinizde dahi bir çorba kaşığı pul kırmızı biber kullanmanız uzmanlar tarafından önerilir. Bu şekilde vücudunuzun yağ yakması daha kolay hale gelir. Hızlı ve etkin kilo vermek için besin önerileri listemizde en ideal seçeneklerden.

zayiflatan-yiyecekler-kirmizi-biber Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi 2020

5-) Nescafe ya da Türk Kahvesi

Kahve, vücudun termojen oranını dengeler ve bununla birlikte kafeinin ciddi anlamda metabolizma için olumlu etkileri söz konusudur. Türk kahvesi, vücudun geneline olumlu etki eder. Günlük olarak en az 2 fincan nescafe tüketimi, kilo verme döneminde en önemli destekçilerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Özellikle Nescafe’yi salt yani 3’ü 1 arada olacak şekilde tüketmemeye özen gösterin.

zayiflatan-yiyecekler-nescafe Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi 2020

6-) Yeşil Çay

Konu kilo vermek ya da sindirim sistemi faaliyeti olunca ister istemez yeşil çay listemizin en önemli seçeneklerinden. Türkiye genelinde özellikle çok ciddi anlamda yeşil çay tüketimi söz konusudur. Metabolizma ve sindirim sistemi faaliyetleri anlamında insan vücuduna ciddi anlamda faydaları bulunur. Günlük nescafe gibi en az 1 fincan yeşil çay tüketimi de yine beslenme uzmanlarınca tavsiye edilir.

zayiflatan-yiyecekler-yesil-cay Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi 2020

7-) Tam Tahıllı Gıdalar

Tahıllı gıdalar, kilo verme süresince yine en önemli gıda bileşenlerinden birisi olarak dikkatleri çeker. Makarna ve beyaz ekmek, özellikle bu noktada tuzsuz şekilde tüketildiği takdirde son derece önemli seçenekleri sizlere sunar. Uzmanlar, bilhassa sindirim kolaylığı ve enerji sürekliliği için bu tarz gıdaların tüketimini önerirler. Sizlerde diyet dışında çok ufak tüketimler ile tahıla ağırlık verme şansına sahip olabilirsiniz.

zayiflatan-yiyecekler-tam-tahilli-gidalar Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi 2020

😎 Mercimek

Listemizin son sırasında yine en önemli besin maddelerinden birisi olan mercimek yer alıyor. Kırmızı mercimek ya da yeşil mercimek olması hiç bir ehemmiyet arz etmez. Bir porsiyon mercimek tüketimi günlük enerji ihtiyacının %20’inin karşılanması anlamına gelir. Bu da ister istemez metabolizma için her anlamda önem arz eder. Haftanın günlerini bölerek 3 kere baklagil tüketmek sizler için fayda sağlar.

zayiflatan-yiyecekler-mercimek Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi 2020

Bir önceki yazımız olan BHCG (Beta HCG) Hormonu Nedir? Neden Yükselir? Testi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz