Koronavirüs’e Karşı Faydalı Yiyecekler Listesi

0
Koronavirüs'e Karşı Faydalı Yiyecekler Listesi

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte Koronavirüs’e karşı faydalı yiyecekler listesi konusunda birkaç yeni öneri sunmak istiyoruz. Covid-19, bildiğiniz üzere belirli bir süredir ülkemizde olan ve ciddi anlamda tehlikeli rakamlara ulaşmadan kontrol altına alınan hastalıklardan birisi. Uzmanlar, zaman içerisinde yapılan araştırmalar ile birlikte hastalığı tanımayı başardılar.

Hastalık ile mücadele için bağışıklık sistemi en önemli seçeneklerin başında geliyor. Bu nedenle beslenme düzeni de bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler ve içecekler üzerine olmalı demek yanlış olmaz sanırım. Şimdi sizlere koronavirüsü yenmek için beslenme önerileri kapsamında uzmanların da en çok üzerinde durdukları seçenekler ile alakalı bilgiler sunmak istiyoruz.

Yazı İçeriği

Sarımsak

%100 doğal antibiyotik olduğundan dolayı beslenme uzmanları tarafından da en çok tavsiye edilen gıdalardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Hastalıklar ile mücadele kapsamında da bağışıklık sistemini ciddi anlamda güçlü ve dirençli hale getirdiği de araştırmalar sonucunda kanıtlanan bir gerçek.

Sarımsağı çiğnemek zorunda değilsiniz. Her sabah kalktığınızda aç karnına ve yatarken bir diş sarımsağı hap gibi su ile yutsanız dahi muazzam etkilerini görürsünüz.

sarimsak Koronavirüs'e Karşı Faydalı Yiyecekler Listesi

Yulaf

Tek başına tüketilmesi ciddi anlamda zulüm olan ancak bağışıklık sistemi açısından en önemli ürünlerden birisidir. Buğdaygillerden olan bu mükemmel ürün, lezzeti olmasa da sindirim sistemini ciddi manada hızlandırır.

Kilo verme konusunda da çok olumlu etkileri bulunan yulaf, şekersiz süt ile tüketilebilir. Bağışıklık sisteminin duvar gibi olmasında da en önemli etkiye sahiptir.

yulaf Koronavirüs'e Karşı Faydalı Yiyecekler Listesi

Yoğurt ve Kefir

Yoğurt ve bir diğer türevi olan kefir, tüm marketlerden kolay bir şekilde tüketilebilen gıdalar arasında yer alır. Yoğurt, içerisinde ki doğal bileşenler sayesinde bağışıklık sistemini ciddi anlamda destekler. Aynı şekilde kefiri de aynı sınıf içerisinde inceleyebiliriz.

Özellikle limon sıkarak tükettiğiniz yoğurt, vücudunuz için tam anlamı ile sağlık depolamanız anlamına gelir. Günde en az bir kase yoğurt ya da belli bir miktar kefir tüketimi bağışıklık sistemi açısından önemlidir.

yogurt Koronavirüs'e Karşı Faydalı Yiyecekler Listesi

Su

İnsan vücudunun olmazsa olmazlarından birisi durumunda incelediğimiz su, yine koronavirüs ile mücadele noktasında en önemli bileşenlerden birisi. Bildiğiniz üzere vücudumuzda ki mikropların önemli bir kısmını da idrar yolu ile dışarı atarız. Su, antioksidan açısından da önemli bir kaynaktır.

Günde en az 2,5 litre su tüketimi uzmanlar tarafından sürekli öğütlenir. Koronavirüs ile mücadele noktasında da en önemli bileşenlerden birisi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ne olursa olsun günde en az 2,5 litre temiz su tüketin.

su Koronavirüs'e Karşı Faydalı Yiyecekler Listesi

Yeşil Çay

Son olarak yeşil çay listemizin en önemli seçeneklerinden birisidir. Gün içerisinde çay tüketmeyi seven biri iseniz ne yaparsanız yapın bunu yeşil çay olarak tercih edin. Bağışıklık sisteminiz ciddi anlamda kontrol altına alınır ve sağlıklı bir yaşam için de önemli adımlar atmış olursunuz. Özellikle aktarlardan alacağınız doğal yeşil çay ürünleri ideal seçenekleri de beraberinde getirir.

yesil-cay Koronavirüs'e Karşı Faydalı Yiyecekler Listesi

Bir önceki yazımız olan Dukan Diyeti ve Karatay Diyeti ile Sağlıklı Zayıflama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz